۱
(۳)

فیلترهای کارکرده روغن نیز مانند روغن کارکرده به عنوان ضایعات محسوب می شوند و باید به طور مناسب بازیافت شوند. در مواردی که عملی است و صرفه اقتصادی وجود دارد فیلترهای خالی کارکرده روغن برای بازیافت روغن جمع آوری می شوند. در فیلترهای کارکرده روغن خرده فلزهایی وجود دارد که دوباره قابل استفاده هستند و تولیدکنندگان فولاد می توانند به عنوان خوراک اولیه از آنها استفاده کنند. فیلترهای روغنی کارکرده خودرو یکی از محصولاتی هستند که به شدت آلوده کننده محیط زیست بوده ولی در عین حال قابلیت بازیافت مجدد داشته و می توان تهدید آلودگی و مضر بودن آنها را به فرصت بالابردن ارزش افزوده و استفاده مجدد از آنها و عدم آلودگی محیط زیست و ده ها فرصت مؤثر دیگر تبدیل نمود. این مقاله به بررسی بازیافت فیلتر و سایر مواد ضایعاتی روغن می پردازد.فیلتر خودرو پس از اتمام دوره عمر و کارکرد مفید آن طی دو مرحله مورد فرآیند بازیافت قرار می گیرد. ابتدا مرحله تخلیه روغن آن که این روغن به عنوان روغن کارکرده یا سوخته تلقی شده و پس از جمع آوری به واحدهای تصفیه فرستاده شده که در آنجا ناخالصی هایی از قبیل انواع ترکیبات سنگین، آسفالت، واکس و … از آن جدا شده و با افزودن Additive ها آن را به روغن موتور، روغن پایه و سایر روغنهای مورد نیاز تبدیل و مورد استفاده مجدد قرار می دهند. قسمت بدنه فیلتر که حدود ٨۵ درصد وزنی فیلتر را تشکیل می دهد نیز جهت فرآیند قطعه قطعه شدن، پرس کاری و استفاده مجدد به واحدهای مربوطه فرستاده می شود.

10 بازیافت ضایعات فیلترهای روغن

محصولات حاصل ضایعات اهن یا به عبارتی آهن قراضه حاصل از خرد کردن، له کردن و پرس کردن استیل بدنه فیلتر و همچنین روغن کارکرده داخل فیلتر می باشند. از روغن کارکرده می توان هم به عنوان سوخت استفاده نمود و هم می توان آن را طی پروسه های مختلف تصفیه کرده، قطعات فلزی و ناخالصی های آن را جدا نموده و مجددًا مورد استفاده قرار داد. ضایعات آهن نیز که تحت فرآیند پرس قرار گرفته و با ارسال به کارخانجات و کارگاههای مربوطه می توان آنها را به صورت محصولات جدید (تسمه، مفتول و …) مورد استفاده مجدد قرار داد. بنابراین برای این دو محصول (قراضه بازیافتی و روغن کارکرده) استانداردی وجود نداشته و نمی توان برای آنها استانداردی تعریف نمود. در مورد روغن نیز مسلماً هر چقدر روغن کارکرده دارای ناخالصی های کمتری باشد، فرآیند تصفیه آن هزینه کمتری داشته و بهتر می توان آن را تصفیه نمود.

نه تنها از دیدگاه به هدر رفتن منابع نفتی و فولاد، دور اندازی فیلترهای روغن مصرف شده کار مناسبی نیست بلکه حتی پس از تخلیه روغن فیلتر و دفن آن، روغن و دیگر آلودگی های آن، که همچنان در فیلتر باقی مانده اند، می توانند از فیلتر تراوش کرده و باعث آسیب رسیدن به طبیعت و آلوده سازی آب و خاک شوند. غلظت های بسیار کم روغن مصرف شده در آب می تواند باعث تغییراتی در طعم آب شده و حتی غلظت های کمی بالاتر می تواند باعث مشکلات عملیاتی در تصفیه (Treatment) فاضلاب شوند. تقریباً تمامی فیلترهای روغن دارای یک شکل و طراحی چرخشی مانند بوده که به راحتی قابل دفع (spin-on disposable) می باشند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین ۱ تا ۵ ستاره نمره دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما
error: Content is protected !!