۰
(۰)

با انتظار ادامه شرایط تجارى چالش برانگیز سالهاى اخیر در سال ۲۰۱۶ و احتمالاً اوایل سال ۲۰۱۷ ، هدف شماره یک صنعت بازیافت قراضه فلزات آمریکا بقا است. این صنعت به دنبال دستیابى به هدف مدنظر از طریق مدیریت بیشتر هزینه ها، تنوع سازى و تلاش براى افزایش نرخ بازیافت است. این صنعت همچنین خواهان ادامه افزایش آگاهى از مزایاى چرخه حیات سبز در بازیافت است. ژوزف پیکارد، اقتصاددان ارشد و رئیس بخش مواد اولیه در انجمن صنایع بازیافت قراضه، مى گوید: ترکیب کاهش قیمت مواد اولیه، تقویت دلار، تزلزل در بخش تولید، تولید آرام تر فولاد، ضعف در اقتصاد چین (به عنوان یک مصرف کننده بزرگ) و سایر فاکتورهاى اقتصاد کلان و ژئوپلیتیکى، سال ۲۰۱۵ را به یک سال پر چالش براى صنعت قراضه آمریکا تبدیل کرد.

16 از بازيافت قوطى هاى اسپرى تا ضایعات الكترونيكى و پلاستيكى

بازده کمتر فولادى

جیم وودز، مدیر ارشد در بخش ارتباطات در انجمن آهن و فولاد آمریکا و موسسه بازیافت فولاد (زیرمجموعه آن)، مى گوید: این مشکل قطعاً در طرف آهنى بازار نیز بوده است. در طول سال هاى اخیر یک وقفه بزرگ در چیزى که همیشه یک “چرخه کاملاً خودتنظیم شونده” بود وجود داشته است. او سپس واردات بى رویه از چین را مقصر دانست و معتقد است این روند به شدت بر تولید فولاد در زمانى که بازده تولید نیز وجود ندارد تأثیرگذار است. طبق گزارش بانک مرکزى آمریکا، تولید صنعتى در فوریه امسال با افت یک درصدى نسبت به سال قبل مواجه شده است. آمار انجمن آهن و فولاد آمریکا نشان مى دهد که تولید فولاد خام آمریکا در سال ۲۰۱۵ با افت ۹ درصدى به زیر ۸۷ میلیون تن رسیده است. این رقم کمترین میزان در ۶ سال گذشته اعلام شده است.

اگر چه پیشرفت هایى در سال ۲۰۱۶ مشاهده شده است، اما تولید فولاد خام این کشور تا این  زمان از سال (اواسط ماه مارس) همچنان ۴/۷  درصد کمتر از سال گذشته مى باشد. وودز خاطرنشان کرد در همین زمان جریان صادرات قراضه داخلى نیز در سال هاى اخیر از ۲۵ میلیون تن (بیشترین میزان) در سال ۲۰۱۱ به تنها ۱۷ میلیون تن در سال ۲۰۱۴ کاهش یافته است. طبق گزارش وزارت بازرگانى آمریکا این میزان در سال گذشته با افت بیشتر به رقم ۱۴ میلیون تن رسیده است. وودز مى افزاید این روند ضعیف تا ماه مارس و زمان آغاز خرید اندکى قراضه آهنى از سوى ترکیه ادامه داشت.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین ۱ تا ۵ ستاره نمره دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما
error: Content is protected !!