۰
(۰)

آماده سازی قراضه آهن ، معمولا آماده سازی قراضه توسط اقدامات زیر انجام می گیرد:
• جداسازی مواد نامطلوب
• برشکاری
• پرس کردن
• خرد کردن

50 آماده سازی قراضه آهن

جدا سازی مواد نامطلوب

شامل جدا سازی مواد غیرآهنی ازدرون قراضه هاست. این مواد به دو دسته فلزی و غیر فلزی تقسیم می شوند.که عبارتند از مس، آلومینیم، قلع و یا لاستیک، چوب،
بتن، سنگ و نظایرآن. همچنین جداسازی موادی که در حین شارژ در کوره قوس و یا در حین عملیات ذوب برای پرسنل و یا کوره خطرناک باشند نیز صورت می گیرد که می توان به محفظه های در بسته ، کپسول های گاز ، مواد روغنی و نفتی و یا مواد منفجره اشاره کرد .

برشکاری

ضایعات ورق آهن و اسکلت فلزی اکثراً از تیرآهن های سنگین و صفحات فولادی صنعتی و ساختمانی بزرگ تشکیل شده اند و عموماً قراضه های تمیزی محسوب می شوند و برای استفاده در کوره قوس بسیار مناسبند. قراضه های صفحه ای و سازها ی و همچنین قطعات دستگاه ها وماشین آلات سنگین را همیشه باید در ابعاد مناسب و در تمام جهات برش داد. بدلیل ضخامت قابل توجه این نوع قراضه، در بیشتر مواقع عمل برش توسط مشعل برش صورت می گیرد.

پرس کردن قراضه

یکی دیگر از راه های افزودن دانسیته یا چگالی قراضه پرس کردن آن است. دانسیته یا جرم حجمی جرم واحد حجم می باشد. و در سیستم متریک با واحد کیلو گرم برسانتیمتر مکعب یا تن بر متر مکعب نشان داده میشود . قراضه های پرس شده حدودا در ابعاد ۵۰*۵۰*۵۰ سانتی متر می باشند و بایستی دارای استحکام مناسب بوده تا در حین حمل و نقل و بارگیری از هم باز نشوند. (مجموع اضلاع قراضه پرس شده بیش از ۱۵۰ سانتیمتر نباشد.) نکته قابل توجه در مورد قراضه های پرسی کیفیت آنهاست که احتمال دارد درون آنها مواد غیر آهنی و غیرفلزی وجود داشته باشد . که بایستی در خرید این نوع قراضه دقت کرد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین ۱ تا ۵ ستاره نمره دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما
error: Content is protected !!