۵
(۱)

امروزه نقش و اهمیت صنایع لاستیک سازی در پیشبرد چرخ نیروی محرکه روز به روز چشمگیرتر و محسوس تر می باشد. تولید خودروهای مدرن سبک و سنگین با تاکید بر افزایش سرعت، شتاب و عملکرد، کاهش وزن و انطباق بر ضابطه های زیست محیطی از دغدغه های مجریان این صنعت می باشد. استهلاک قطعات خودرو بویژه قطعات درگیر در مقوله حرکت بیشترین هزینه های ناشی از نگهداری خودرو را به خود اختصاص می دهد و در این راستا، لاستیک ها با بیشترین سطح تماس در صدر قرار دارند.استهلاک لاستیک ها، علاوه بر ایجاد محدودیتهای اقتصادی و زیست محیطی، مزیت‌های مهمی در عرصه ظهور تکنولوژی‌های بازیافت و تحول گسترده ای در حیطه فناوری‌های تولید برای کاربران به ارمغان می آورد که پیشرفت‌های کشورمان در زمینه بازیابی اینگونه مواد و تولید لاستیکهایی با استهلاک کمتر نشانگر عزم ملی برای حرکت در مسیر توسعه پایدار می باشد. در مواجهه با صنعت لاستیک سازی خودروها دو مقوله کیفیت کالا و امکان بازیابی آن حائز اهمیت است که در ادامه به آن می پردازیم با توجه به روند صعودی استفاده بشر از اتومبیل ها (سبک و سنگین) جهت امور رفاهی و اقتصادی، تلنبار زایدات جانبی اعم از انواع لاستیک، زهواره ها، پوشش‌های داخلی و … مشکلات زیست محیطی متنبهی را بدنبال داشته است که در صورت عدم توجه به این ذخایر مهم مشتقات نفتی استفاده از سوخت‌های فسیلی تجدید ناپذیر رو به افزایش رفته و سرانجام وابستگی نسل آینده به صنایع خارج از کشور را بدنبال خواهد داشت . در مواجهه با صنعت لاستیک سازی خودروها دو مقوله کیفیت کالا و امکان بازیابی آن حائز اهمیت است که در ادامه به آن می پردازیم:

الف)ارتقاء کیفیت تولید
•استفاده از فناوری نانو در افزایش کارایی لاستیک: قابل مصرف در صنعت پلیمری بویژه صنعت لاستیک ، SBR نانوکامپوزیت امکان ساخت لاستیکی با ،SBR سازی است .با افزودن چند درصد مقاومت سایش لاستیک تا ۵ برابر را دارا می باشد . این طرح با همکاری وزارت صنایع و مجتمع لاستیک کرمان برای لاستیک‌های سواری درحال انجام است.
•در تایر خودروهای سنگین با جایگزینی مفتولهای فلزی با کولار، کاهش وزنی به نسبت ۵ به ١ حاصل می‌شود بنابراین شما واقعا کاهش وزن زیادی را بهدست خواهید آورد. کمربندهای فولادی در تایر خودروهای سبک یا خودروهای سواری نیز، کاهش وزنی به نسبت مشابه ۵ به ١ را نشان می‌دهند.همچنین استفاده از نخ تک لایه کولار موجب می شود تایرسردتر عمل کند.

83 استهلاک لاستیک خودروها؛ چالش‌ها و فرصت‌ها

ب) بازیابی لاستیک فرسوده

۱- استفاده مجدد : روکش کردن لاستیک‌ها و ورود آن به چرخه کارکرد

۲- بازیافت : منظور از بازیافت لاستیک تغیر کاربری و یا اعمال فرایندهای فیزیکی و ترموشیمیایی بر روی آن می باشد.

فرایندهای فیزیکی : بطور کلی شامل آسیاب کردن و قطعه قطعه کردن لاستیک در دمای محیط ویا در سرمای اضافی بوده که یا از پودر آن در ساخت مجدد لاستیک استفاده میشود و یا بصورت انواع کفپوشهای فشرده در زمینهای بازی کودکان ، پیاده روها ، سالن‌های ورزشی، عایق‌های صوتی و … بکار برده می شود. گاهی نیز در اثر سوزاندن در کوره ها بصورت انرژی گرمایی جهت تامین انرژی نیروگاه‌ها ، کارخانجات و بویلرها به جای سوخت‌های فسیلی استحصال می‌گردد که در آن صورت بکار بردن فیلترهای مناسب جهت جلوگیری از نفوذ گازهای حاصله و انتشار آن در هوا الزامی است.

فرایندهای ترموشیمیایی : در اثر حرارت دادن به لاستیک قبل از رسیدن به دمای سوختن کامل آن را به واحدهای سازنده تبدیل می‌کنند. (کربن، روغن، گاز، فولاد ) که می تواند به عنوان بخشی از ماده اولیه در صنایع مختلف بکار گرفته شود.

تغییر کاربری: استفاده از لاستیک بدون هیچ تغیری بطور مثال استفاده در پیستهای اتومبیل رانی به منظور جدول گذاری وضربه گیری و گاها برای حفاظت درختان و سواحل رودخانه ها .

با توجه روزافزون صنایع دولتی و خصوصی و سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه صنعت لاستیک کشور شاهد ظهور نسل جدیدی از لاستیک‌ها با راندمان و مقاومت بیشتر در برابر استهلاک می باشیم.علاوه بر سایش و اصطکاک لاستیک با سطح جاده ، پارامترهای دیگری در روند فرسوده شدن لاستیک خودرو دخیل هستند که از آن جمله می توان به قرار گرفتن لاستیک در برابر نور خورشید، اقلیم‌های گرم و مرطوب و ساحلی و استفاده غیر متناوب اشاره داشت.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین ۱ تا ۵ ستاره نمره دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما
error: Content is protected !!